Pension Tereza

Albrechtice v Jizerských horách

Lokalita

Severní ČechyAlbrechtice v Jizerských horách se nachází v nadmořské výšce 650 m, v dobře přístupném místě v údolí řeky Kamenice s krásným výhledem na Tanvaldský Špičák (831 m.n.m.).

Albrechtice jsou centrem turistiky a lyžování. Jizerské hory také mají nejvyšší počet vrcholových turistických rozhleden v českých horách a nabízejí pěší turistiku nebo výlety na kolech.

V nejbližším okolí se nacházejí města: Jablonec nad Nisou cca 12 km (plavecký bazén, přehrada), Liberec s vrcholem Ještědu cca 30 km (ZOO, Botanická zahrada, Aquapark Babylon, DinoPark, iQLANDIA), známé sportovní středisko Harrachov cca 15 km, kde je hraniční přechod do Polské republiky. Dalším významným městem je Žitava v Německu.

Příjezd do Albrechtic od Jablonce nad Nisou přes Smržovku směr Josefův Důl nebo vlakem ze Smržovky do stanice Tanvaldský Špičák (cca 10 minut od pensionu). Dále jezdí přímý autobus Praha – Albrechtice – Josefův Důl (cca 5 minut od pensionu).

Přímo od našeho pensionu vede příjezd na lyžařskou magistrálu Jizerských hor, která je dlouhá  50 km. Dále je možné navštívit čtyřsedačkovou lanovku na vrchol Špičáku, odkud vedou lyžařské tratě. Pro začátečníky nebo rodiny s dětmi je výhodný vlek  10 metrů od pensionu nebo lyžařské vleky na Světlém vrchu s večerním lyžováním.

V obci je několik půjčoven s lyžařským vybavením (lyže, snowboardy, sáně) včetně lyžařských škol.